Niewiele osób wie, że energia słoneczna dostarczana Ziemi przez godzinę może zaspokoić globalne zapotrzebowanie na energię przez cały rok.
Niewątpliwie słońce jest potężnym źródłem energii i chociaż nadal jesteśmy w stanie zebrać tylko części tej energii, to jednak wykorzystanie tej mocy przez zainstalowanie paneli słonecznych może mieć znaczący wpływ na naszą planetę. Chociaż energia słoneczna była szeroko krytykowana jako kosztowna lub nieefektywna, obecnie jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie, wydajna i niezwykle korzystna nie tylko dla środowiska, ale także dla gospodarki. Dzięki dostępnym dotacjom na panele słoneczne, a także coraz bardziej konkurencyjnym cenom na rynku, energia słoneczna staje się głównym źródłem energii dla coraz większej liczby rodzin i firm. Technologia została drastycznie ulepszona w ostatnich latach i została uzupełniona systemami magazynowania baterii słonecznych, zmieniając energię słoneczną w znacznie wydajniejsze źródło czystej energii. Spośród wszystkich zalet paneli słonecznych najważniejsze jest to, że energia słoneczna jest prawdziwie odnawialnym źródłem energii.
Można jej używać we wszystkich częściach świata i jest dostępna codziennie dla każdego, kto jest zainteresowany takim sposobem jej pozyskiwania.
Nie może nam zabraknąć energii słonecznej dopóki istnieje Słońce, w przeciwieństwie do niektórych innych źródeł energii, jak paliwa kopalne czy ropa, które w końcu wyczerpiemy całkowicie. Ponieważ będziesz zaspokajać część swoich potrzeb energetycznych dzięki energii elektrycznej wytworzonej przez układ słoneczny paneli fotowoltaicznych, twoje rachunki za energię bardzo spadną. To, ile zaoszczędzisz na rachunku, będzie zależało od wielkości układu słonecznego oraz zużycia energii elektrycznej lub ciepła. Energię słoneczną można wykorzystać do różnych celów. Możesz generować energię elektryczną, jak fotowoltaika Koło, lub ciepło jako energia słoneczna. Energia słoneczna może być nawet wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej na obszarach bez dostępu do sieci energetycznej, do destylacji wody w regionach o ograniczonych zasobach czystej wody, a także do zasilania satelitów kosmicznych.