Każdy wierzyciel ma prawo do wyboru kancelarii, która zajmie się naszymi dłużnikami.
Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że komornicy różnią się swoimi wynikami w ściągalności długów. Właśnie stąd reklamy najróżniejszych kancelarii komorniczych, które oferują dłużnikom różne możliwości spłaty długu. Rozłożenie długu na raty, odpowiednia częstotliwość kontaktów i predyspozycje osób ściągających długi mogą wpłynąć na terminową czy poterminową spłatę zasądzonej sądowo kwoty. Najlepsi komornicy są w stanie uzyskać spłatę w najbardziej odpowiednim dla wierzyciela terminie. Komornik sądowy to funkcjonariusz zajmujący się ściąganiem długów na drodze egzekucyjnej. Zazwyczaj komornik może zająć aktywa lub nieruchomość na poczet przyszłej spłaty długu. Spieniężenie odbywa się na drodze licytacji komorniczej i tutaj również od każdego z komorników może zależeć wysokość kwoty jaką uzyska sprzedając majątek wierzyciela.
Czy komornik sądowy z Mielca może odzyskać cały dług wierzyciela i ile to kosztuje?
Wszczęcie postępowania odbywa się zgodnie z tytułem wykonawczym odpowiedniego sądu, najczęściej odpowiedniego dla spraw cywilnych. Wniosek o wszczęcie postępowania został określony w artykule 126 ustawy Kodeksu postępowania cywilnego z dnia siedemnastego listopada tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego czwartego roku. Ustawa wydaje się dość mało aktualna, jednak została zaktualizowana dnia 22 marca 2018 obowiązujących od pierwszego stycznia 2019. Pierwotnie komornik zabezpiecza podaną kwotę na rachunku bankowym podanym przez wierzyciela do danych w Urzędzie Skarbowym. Ten urzędnik wchodzi w porozumienie z bankiem i na zasadzie ujemnego salda rachunku – jeśli brakuje środków – przejmuje wszelkie wpływy pieniężne – tak zwane uznania – które mogą w przyszłości znaleźć się na rachunku bankowym.
Na stronie Komornik Milec znajdziesz pełną ofertę komornika, która obejmuje takie postępowania jak zajęcie nieruchomości lub samochodu czy innych aktywów.