Pozostawione bez naprawy, małe problemy z hydrauliką mogą przekształcić się w duże, zanim się zorientujesz, potencjalnie zwiększając koszty naprawy. Posiadanie podstawowej wiedzy na temat napraw hydraulicznych będzie bardzo przydatną wiedzą, nawet jeśli wiesz tylko, jak odciąć dopływ wody, zanim profesjonalista nie przyjedzie, aby rozwiązać problem.
Każdy dom ma zawór odcinający dla głównej linii wodnej, która znajduje się najczęściej w piwnicy, w pobliżu podgrzewacza wody, pieca, pod zlewem kuchennym lub na zewnątrz domu w zadaszonym schowku w ziemi. Z pewnością warto zapoznać się gdzie się znajduje i jak działa. Aby wyłączyć wodę na głównym zaworze odcinającym, należy obrócić zawór ręką zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Niekiedy trzeba wyjść na zewnątrz, aby znaleźć główny zawór, i użyć specjalnego klucza, dlatego warto wiedzieć gdzie znajduje się klucz do odcięcia wody.
Zatrzyma to dopływ wody do twojego domu zatem żadne z urządzeń nie będzie jej pobierało, jak również nie będzie występowało ciśnienie w rurach.
Dzięki temu zapobiegniemy zalaniu do czasu kiedy przyjedzie pogotowie kanalizacyjne Warszawa to miejsce gdzie możemy liczyć na profesjonalną pomoc hydraulika przez 24 godziny na dobę. Awaria może bowiem zdarzyć się o każdej porze, należy mieć tego świadomość, dlatego warto wiedzieć gdzie trzymamy latarkę, aby szybko zareagować w razie nieszczelności w nocy. Zwłaszcza w ziemie kiedy w nocy temperatura spada poniżej zera co może doprowadzić do nieprzewidzianych awarii.
Projektując naszą instalacją warto korzystać tylko ze sprawdzonych rozwiązań. W wielu sklepach można kupić kształtki kanalizacyjne. Są to kształtki, które łączą rury kanalizacyjne ze sobą, żeby kanalizacja prowadziła w odpowiednie miejsce. Przede wszystkim kształtki kanalizacyjne są większe niżeli takie do wody, gdyż rury do kanalizacji mają większą średnicę. W sklepach kształtki kanalizacyjne są wykonane z różnych materiałów. Mogą bowiem być metalowe oraz plastikowe. Oczywiście muszą mieć one odpowiednią wytrzymałość. Nie jest prawdą, że plastikowe są gorsze i mniej wytrzymałe niż metalowe. Co prawda metalowe są bardziej twarde jednak plastikowe nie ulegają korozji.